Димохід та його принцип роботи

Коли люди повідомляють про проблеми з функціонуванням своїх систем спалювання на твердому паливі, причина часто зосереджується в димоході. Саме така конструкція забезпечує повний вивід продуктів згоряння назовні. Вибір правильного димоходу та розробка планування системи опалювання – основні критерії для її гарної роботи. Потрібно також взяти до уваги те, з якого саме матеріалу зроблений димохід, а також чи відповідає конструкція вимогам відповідних документів.

Принцип роботи димоходу

Печі, котли, каміни та інші пристрої для опалювання працюють за принципом підняття гарячого повітря вгору, оскільки воно менш густе, ніж холодне. Під час цього процесу створюється різниця тиску, що називається тягою. Завдяки цьому втягується повітря для горіння в прилад і виводить відпрацьовані гази назовні.

На силу тяги, що утворюється димоходом, впливають два фактори:

  1. Нагрівання. Чим більш гарячий газ в димоході у порівнянні з повітрям ззовні, тим сильніше тяга.
  2. Висота. Чим вище димар, тим сильніша буде тяга при заданій різниці температур.

Функція димоходу полягає у створенні тяги, яка втягує повітря для горіння в прилад і безпечно виводить продукти згоряння назовні. За конструкцією димоходи бувають одностінні та двостінні. Відрізняються вони тим, що перші встановлюються всередині приміщення, а другі – назовні. Димохід забезпечує повне виведення продуктів згоряння, сажі, диму та попелу, тобто створює безпечні умови для перебування людей.

Основні переваги

Димохід виконує багато функцій, тому має ряд переваг:

  • захищає будинок від гарячих газів, що проходять через нього;
  • попереджає виникнення пожеж через високі температури;
  • зберігає тепло димових газів для отримання сильної тяги;
  • протистоїть корозії зсередини та погодним впливам зовні;
  • конструкція герметична.

Від потужності котла буде залежати висота установки димоходу. Верхівка конструкції повинна простягатися не менше ніж на 1 м над точкою, що виходить з даху. Висота конструкції також впливає на деякі фактори – високі димоходи створюють більш сильну тягу. Плануючи системи опалення деревиною, тільки досвідчені монтажники обирають конструкцію, що повністю відповідає потребі певного випадку.

Хороші димоходи – утеплені та теплоізольовані і повинні розміщуватися у внутрішній стіні приміщення. Це попередить інтенсивне охолодження гарячих газів, що виходять крізь димохід. Розрізняють декілька видів димоходів, в залежності від того, з чого вони змайстровані:

  1. Цегляні. Найдавніший варіант, але має ряд недоліків.
  2. З нержавіючої сталі. Сучасна конструкція, довговічна та практична у використанні.
  3. Керамічні. Естетично виглядають та ефективні у використанні.
  4. Полімерні. Використовуються при невисоких температурах, легкі та гнучкі.
  5. Скляні. Дороговартісні, проте корозостійкі та вологовідштовхуючі.
  6. З азбестоцементу. Непрактичні, викидають в повітря багато канцерогенів та пожежонебезпечні.

Де придбати якісні димоходи

Щоб установити в приміщенні якісну систему опалювання, потрібно придбати все необхідне для майстрування відповідного димоходу. Щоб не потрапити на підробку з неякісного металу, рекомендуємо завітати на сторінки сайту warmhouse.com.ua. Тут зосереджений великий асортимент товару, що включає димохідні труби різної висоти та діаметру, а також фітинг, завдяки якому проводиться якісний підвід та сполучення зі всією системою опалювання.

Ціни на товар доступні, рівень якості матеріалів та самих виробів – високий. Оплата та доставка здійснюється на взаємовигідних умовах співробітництва.

644